Bilgi

Vize İşlemleri

Vize İşlemleri ile ilgili Genel Bilgiler

Di-Ar Cbc Travel, siz değerli yolcularımızı gereksiz zaman kaybına yol açan birçok formaliteden kurtararak işlemlerinizi en kısa zamanda sonuçlandırabilmek için bünyesinde bulunan profesyonel vize departmanıyla hizmet vermektedir.


Vize başvurularınız için, Konsoloslukların birçoğunun randevu sistemi ile çalışmaya başlaması ve bayram-yılbaşı-sömestr-paskalya-fuar-kongre-seminer-dil okulu-hac-umre vs.. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.


Dünya’nın birçok ülkesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır, her ülkenin kendi Büyükelçilik ve Konsoloslukları tarafından yürütülen bu işlemler sırasında her ülke kendi kanun ve yönetmeliklerden kaynaklanan bir takım prosedürleri uygulamaktadır.


Konsolosluklar tarafından vize başvurularına verilen işlem süreleri, pasaport iade süresi, ilgili kişilerin görüşmeye çağrılması ve vize taleplerine konsolosluk tarafından olumsuz cevap verilmesinden Di-Ar Cbc Travel sorumlu tutulamaz.


Pasaportta Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

- Pasaport sahibi tarafından mutlaka imzalanmış olmalıdır.
- Pasaportun geçerlilik süresinin en az altı ay olması gerekmektedir
- Vize sayfaları dolu olan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.
(Dışişleri bakanlığının konsolosluklara gönderdiği genelge ile pasaportların yalnız vizeler yazan bölümüne vize basılmaktadır. Döviz ve gümrük kayıtları ve açıklamalar yazan bölümlere vize basılmamaktadır.)

 

Vize uygulamalarındaki ani değişikliklerden dolayı, seyahatiniz öncesinde detaylı bilgiler için Di-Ar Cbc Travel’a danışmanızı rica ederiz.

 

 

 

 

Kongre Hizmetleri

• DMC

• MICE

• PCO

   

 

 

Copyright © 2000-2010 Dİ-AR CBC TRAVEL - • Created by Limon Design